چرا بعضی از زنان زودتر به گریه می‌افتند؟

دفعه بعد که در هنگام تماشای یک فیلم حس کردید می‌خواهید گریه کنید بدانید مقصر اصلی هورمون سروتونین در خون شماست.
دانشمندان معتقدند با کمک این کشف جدید می‌توان مشخص کرد که چرا بعضی از افراد سریع‌تر از دیگران در وضعیت احساسی قرار گیرند.
تیم تحقیقاتی فردریک وندروین در مرکز پزشکی اراسموس در هلند به 25 داوطلب زن دارویی دادند که میزان سروتونین را به طور مختصر در بدن افزایش می‌داد.
بعد از یک ساعت از آن‌ها خواسته شد تا یک یا دو فیلم احساسی را تماشا کند که در یکی از آن‌ها قهرمان داستان در اثر سرطان می‌میرد و موضوع فیلم دیگر در مورد خشونت خانوادگی بود.
در روز دوم هم یک فیلم احساسی دیگر به زنان نمایش داده شد، اما در این روز دیگر دارویی به آن‌ها داده نشد.
وندروین در این باره گفت: این تحقیقات نشان داد زنانی که این دارو را مصرف کرده بودند واکنش احساسی کم‌تری از خود نشان می‌دادند. این بدان معناست که بالاتر بودن سروتونین در بدن زنان باعث می‌شود آن‌ها کم‌تر گریه کنند.
کریستوفر لاوری محقق سروتونین در دانشگاه بولدر در کالیفرنیا در این باره گفت: میزان اطلاعات ما در مورد عصب شناسی، نوروبیولوژی و ارتباط آن با گریه چندان زیاد نیست. این تحقیقات می‌تواند اطلاعات ما را در این مورد افزایش دهد.
تیم تحقیقاتی وندروین هم‌چنین به دنبال فهمیدن این موضوع است که آیا تفاوت‌های ژنتیکی در انسان‌ها که باعث تولید مقادیر متفاوت سروتونین در بدن می‌شود می‌تواند تاثیری در تمایل بیش‌تر انسان‌ها برای گریه کردن داشته باشد.